Az Eper Egyesület 2007-ben jött létre.
Az egyesület célja, feladatai:

• Pest Megye még meglévő zöldfelületeinek megőrzése, védelme, fejlesztése, folyamatos ápolása, valamint új területek zöld felületté való kialakításának elősegítése. A megye vízparti területeinek fokozott környezetvédelmi rehabilitálásának elősegítése.
  • Felhívni a figyelmet az autó- és teherforgalom által okozott zajártalmak káros hatásaira, csökkentésük fontosságára, ennek érdekében, zajvédőfal építése ott, ahol a lakosság érdekében ez elérhető, különös tekintettel az M3-as autópálya közelségére.
  • A jövő alakítása oly módon, hogy a klímaválság tudatosításra kerüljön a térség vállalkozásai, oktatási, kulturális intézményei számára. Olyan akcióprogramok szervezése, ahol az agglomeráció külföldi és hazai vállalkozásainak befektetései környezetvédelmi és családpolitikai aktivitással is párosulnak.

Fontosnak tartjuk az alábbiakat:

Események szervezése a térség megnövekedett lakosságának, különös tekintettel a fiatal és senior korosztály sport iránti igényének kielégítésére. A sporttal foglalkozó szakemberek, események támogatása, különös tekintettel az ifjúsági sport utánpótlás fejlesztésére, elsősorban labdás csapatjátékok, illetve az új, innovatív labdajátékok (pl.teqball, teqvolley, football-golf stb.) keretében.

• A családok és gyermekeink természettel való közelségének erősítése folyamatos programok szervezésén keresztül, amelynek célja, hogy a digitális világ terjedése mellett fenntartsuk a természet és a családok egységét, a fiataloktermészet iránti érdeklődését.
  • A megyei óvodák és általános iskolák tanulóinak a környezetvédelem, a család fontosságára valófelhívása, részükre programok szervezése és kiadványok szerkesztése, erdei iskolában való utazás és programok támogatása, játékos események, családi napok rendszeres szervezésén keresztül.
  • A család – mint a társadalom alap építő pillérének – egységét megtartó mentálhigiénés és prevenciós előadások, rendezvények szervezése.
  • Célunk a régió zenei kultúrájának erősítése, a meglévő lakossági igények kielégítésének elősegítése, hiánypótló tevékenységek folytatása.